درباره شرکت

10 / 10
از 1 کاربر

میکروتوربین­ یک سیستم کوچک ترکیبی برقو حرارت با حداکثر ظرفیت الکتریکی بین 1 تا 20 کیلووات می­باشد و در واقع، به کلیه واحدهایی که ظرفیت الکتریکی کمتر از 50 کیلووات الکتریسیته داشته باشند میکروتوربین می گویند. ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻧﺮﮊﻱ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ، ﻛﻢ­ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻭ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ میکروتوربین­ها ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ یک گزینه مهم برای تولید غیرمتمرکز انرژی ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.این سیستم، ﻣﻘﻴﺎسی ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻛﻮﭼﻚ ﻭ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭی ﺳﺎﺩﻩ دارد که ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﻲ قادر است گاز طبیعی یا انواع دیگری از سوخت ها را در ژنراتورهای ترکیبی مصرف کرده و حرارت و برق تولید کند. از حرارت تولید شده می توان برای تأمین تقاضاهای گرمایشی و تولید آب گرم استفاده نمود. زمانی که حرارت تولید شده در ساختمان مصرف نشود، می تواند در یک منبع ذخیره حرارتی ذخیره شده و در زمان اوج مصرف مورد بهره برداری قرار گیرد.برق تولیدی نیز می تواند توسط وسایل الکتریکی مصرف شده و مازاد آن به شبکه توزیع برق فروخته شود.

شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه قصد دارد تولید انبوه میکروتوربین‌های گازی مولد همزمان برق و حرارت را برای مصارف خانگی، تجاری، صنعتی و مراکز استراتژیک در ایران راه اندازی کند.

دسترسی داشتن تنها 10 کشور رده اول صنعتی جهان به فن آوری طراحی تولید میکروتوربین، بیانگر اهمیت موضوع می­باشد. در همین راستا، متخصصین شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه بر آن شدند تا این فن آوری را طی‌ یک پروژه‌ی بین‌المللی بومی سازی نموده و تولید انبوه میکروتوربین‌های گازی مولد همزمان برق و حرارت را برای مصارف خانگی، تجاری، صنعتی و مراکز استراتژیک در ایران راه اندازی کنند. این شرکت با در اختیار داشتن گروهی مجرب از متخصصین در زمینه‌ی طراحی‌ و تولید میکروتوربین ها در طول دو سال گذشته مراحل: امکان سنجی، طراحی‌ اولیه، طراحی‌ تفصیلی و نمونه آزمایشگاهی را در کشور انگلستان به انجام رسانده است.

گروه مهندسی‌ این شرکت با بیش از ۷۰ سال تجربه‌ جمعی در صنایع برق، گاز و هوا فضا تمامی‌ تخصص‌های مورد نیاز این فن آوری را در گنجینه علمی خود دارا می باشد.

تولید انبوه میکروتوربین با این ویژگی برای اولین بار در سطح جهانی در ایران انجام می شود. این طرح باعث کاهش هزینه محصول از 1.000 دلار بر کیلووات، به ۵۰۰ دلار بر کیلووات می شود و می تواند بازار بسیار سود آوری در صادرات به کشور‌های در حال توسعه و حتی اروپا ایجاد ‌کند و با افزایش تولید (تا سطح 100.000 دستگاه در سال)، سالانه صد‌ها میلیون دلار ارز آوری برای کشور داشته باشد.

این طرح قادر است تا ۲۰% گاز مصرفی کشور را صرفه جویی کند و مصرف انرژی خانوار‌های ایرانی‌ را تا ۴۰% کاهش ‌دهد. با استفاده از این مولد‌ها، هر خانوار ایرانی‌ می‌تواند برق مورد نیاز خود را تأمین نماید و حتی مازاد برق تولیدی خود را به شبکه برق کشور بفروشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :